Jak klient powinien prawidłowo przechowywać przeciwciało po jego zakupie?

Porada dotycząca przechowywania przeciwciał : to, czy przeciwciało jest odpowiednio konserwowane, czy nie, bezpośrednio determinuje aktywność i efekt zastosowania przeciwciała. Jeśli przeciwciało jest odpowiednio przechowywane, większość aktywności przeciwciała można utrzymać przez miesiące lub nawet lata. Proszę przechowywać przeciwciało prawidłowo, zgodnie z warunkami przechowywania zalecanymi w instrukcji lub na etykiecie przeciwciała! Niezależnie od tego, czy jest to przechowywanie, czy transport, absolutnie unikaj wielokrotnego zamrażania i rozmrażania przeciwciał!

 1. Po uzyskaniu przeciwciała należy wirować z prędkością 1000-3000 obr./min przez 1-2 minuty przed otwarciem pokrywy probówki w celu podzielenia na porcje i przechowywania! (Z powodu powtarzających się uderzeń podczas transportu, śladowe ilości przeciwciał w probówce mają tendencję do gromadzenia się na korku probówki. Po bezpośrednim otwarciu przeciwciała zostaną utracone. Zapewniamy, że przeciwciało zostało załadowane w wystarczającej ilości przy opuszczaniu fabryki).
 2. W przypadku większości przeciwciał bardziej odpowiednim sposobem przechowywania jest przechowywanie w lodówce w temperaturze -20 ° C po zapakowaniu.
  ◇ Dzielenie może zminimalizować uszkodzenie aktywności przeciwciał spowodowane wielokrotnym zamrażaniem i rozmrażaniem, a także zmniejszyć możliwość zanieczyszczenia poprzez wielokrotne pobieranie przeciwciał z tej samej probówki.

◇ Ilość podwielokrotności należy zużyć w jednym doświadczeniu, ale zaleca się, aby nie mniej niż 10 μl na porcję. Im mniejsza objętość podwielokrotności, tym na stężenie przeciwciał może wpływać parowanie i adsorpcja na ściankach probówki. Jednocześnie im więcej podwielokrotności, tym więcej przeciwciał wchłonie pipeta, co może być mylone z niewystarczającym obciążeniem przeciwciała. (Najlepiej jest użyć sterylnej importowanej probówki wirówkowej 0,2 ml do podzielenia przeciwciała na porcje. Domowa mała probówka na ogół nie jest dobrze silikonowana i łatwo jest adsorbować białko przeciwciała i wpływać na aktywność przeciwciała).

◇ Podczas dozowania należy kilkakrotnie włożyć sterylną końcówkę mikropipety do dna probówki i pipetować przed odessaniem przeciwciała, tak aby składnik aktywny przeciwciała i środek ochronny przeciwciała zostały w pełni wymieszane.

◇ Jeśli podzielonego na porcje przeciwciała po rozmrożeniu nie można jednorazowo zużyć, należy przechowywać pozostały roztwór macierzysty w lodówce w temperaturze 4 ℃, aby uniknąć ponownego zamarznięcia!

◇ Absolutnie unikaj przechowywania przeciwciał w zamrażarce lodówki z automatycznym rozmrażaniem. Staraj się przechowywać przeciwciała w lodówce z ręcznym rozmrażaniem, a nie na drzwiach lodówki.

 1. Po otrzymaniu większości przeciwciał krótkotrwałe przechowywanie w temperaturze 4 ° C przez 1-2 tygodnie ma niewielki wpływ na aktywność przeciwciał. Jeśli przeciwciało można szybko zużyć (w ciągu 1-2 tygodni), zaleca się przechowywanie go w temperaturze 4 ° C, aby uniknąć powtarzającego się zamrażania i rozmrażania uszkodzenia aktywności przeciwciał. Jeśli chcesz przechowywać przez długi czas, po podzieleniu na porcje, przechowuj go w temperaturze -20 ℃.
 2. Gotowe do użycia przeciwciało należy przechowywać w lodówce w temperaturze 4 ° C i nie wolno ich zamrażać.
 3. Przechowywanie specjalnych przeciwciał:
  ◇ Przeciwciało związane z enzymem: zwykle przechowywane w temperaturze 4 ℃, unikaj zamarzania. W przeciwnym razie aktywność enzymu może się zmniejszyć lub stracić.
  ◇ Skojarzone przeciwciała: Wszystkie sprzężone przeciwciała należy przechowywać w temperaturze 4 ° C i chronić przed światłem. Szczególnie przeciwciała znakowane fluorescencyjnie są niezwykle wrażliwe na światło, więc wszystkie etapy eksperymentu należy przeprowadzać w ciemności.